थाहा पाइराखाैं माइग्रेन हुनुअघिका यी चार लक्षण

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 5
 •  
  5
  Shares

काठमाडाैं – टाउको दुखाइ एक साधारण समस्या हो जुन प्रायः सबैजनासँग हुन्छ। माइग्रेन पनि एक प्रकारको टाउको दुखाइ हो, तर यो सामान्य टाउको दुखाइ भन्दा पूर्ण रूपमा भिन्न छ। यसको कारण हुने टाउको दुखाइ धेरै पीडादायी छ। यस्तो छ मानौं कि कसैले शिर भित्र हथौडाले हान्दैछ । माइग्रेन वास्तवमा नसमा सम्बन्धित गम्भीर समस्या हो जुन दुबै छेउमा वा टाउकोको आधा भागमा देखा पर्न सक्छ।

केहि व्यक्तिहरूमा माइग्रेनले केही घण्टा हमला गर्दछ तर केहि व्यक्तिको लागि यसले यसले धेरै दिनहरूको लागि प्रभाव पार्दछ। आउनुहोस् माइग्रेन आक्रमण अघि संकेतहरूको बारेमा जान्नुहोस्, जसले सुझाव दिन्छ कि व्यक्तिलाई माइग्रेनको आक्रमण हुन सक्छ।

बारम्बार मुड परिवर्तन हुनु
केही व्यक्ति माइग्रेनको आक्रमणको केहि दिन वा घण्टा पहिले उदास र चिड़चिड़ापनको अनुभव गर्छन्। यद्यपि यो पनि सम्भव छ कि कसै-कसैले धेरै आनन्द र उत्साह महसुस गरे।

कम वा ज्यादै निन्द्रा लाग्नु
कोही मानिसहरू माइग्रेनको आक्रमण अघि थकित महसुस गर्छन् जसले गर्दा उनीहरूलाई कम वा ज्यादै निन्द्रा हुन्छ। माइग्रेनबाट पीडित व्यक्तिहरूले यो संकेत बुझ्न आवश्यक छ। यसको साथ, तिनीहरूले सम्भवतः यसको आक्रमण रोक्न सक्छन्।

पाचन प्रणाली प्रभावित हुन्छन्
माइग्रेनको आक्रमण भन्दा पहिले तपाईको पाचन प्रणाली प्रभावित हुन सक्छ, अर्थात तपाईलाई कब्ज वा पखाला लाग्न सक्छ। माइग्रेन भएका मानिसहरूले यस संकेतमा ध्यान दिन आवश्यक छ।

आँखामा धमिलोपन आउनु
धेरै व्यक्तिहरूमा माइग्रेनको आक्रमणको समय जति नजिकिंदै जान्छ, आँखाको धब्बा पनि फिल्टर हुन थाल्छ। यस बाहेक, चम्किलो बत्तीले आँखालाई पनि असर गर्न सक्छ। माइग्रेन पीडितहरूले यो संकेत बुझ्नु पर्छ। यसले माइग्रेनको आक्रमणलाई रोक्न सक्छ।


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 5
 •  
  5
  Shares